X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 20:00
18 listopada w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Najważniejsze laury zdobyli: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak z Fundacji Głos Ewangelii oraz dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Magdalena Skawińska i Olga Mickiewicz-Adamowicz.
Audio

Posłuchaj
41:20 Gala rozdania nagród.mp3

 

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik, Irena Piłatowska-Mądry, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz przyznało główną nagrodę Henrykowi Dedo i Waldemarowi Kasperczakowi z Fundacji Głos Ewangelii, autorom reportażu zgłoszonego przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia pt. „Kowal cudzego szczęścia”.

Posłuchaj
35:34 Kowal cudzego szczęścia - reportaż Henryka Dedo i Waldemara Kasperczaka.mp3.mp3

 

Przyznano również Grand Prix Prezesa Polskiego Radia. Jury pod przewodnictwem Alicji Grembowicz, w składzie: Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz, Sławomir Rogowski nagrodziło Grand Prix Hannę Bogoryja Zakrzewską i Magdalenę Skawińską ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorki dokumentu pt. „Ten Karski”.

Posłuchaj
47:39 Ten Karski - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i Magdy Skawińskiej.mp3.mp3

 

Nagrodę specjalną otrzymała Anna Bogdanowicz z Radia Białystok, autorka dokumentu pt. Pamięć w kamieniu wykuta”.

Posłuchaj
24:12 Pamięć w kamieniu wykuta - Reportaż Anny Bogdanowicz.mp3.mp3

 

Rozstrzygnięto także XXI Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory. Decyzją jury w składzie: Hanna Bogoryja Zakrzewska (przewodnicząca), Janina Jankowska, Agnieszka Pacho, Anna Dudzińska, Katarzyna Michalak, Joanna Sikora nagrodę główną – stypendium przyznano Oldze Mickiewicz-Adamowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce reportażu „Bóg, honor, ojczyzna i ja, za perfekcyjne warsztatowo ukazanie wpływu wielkiej historii na pojedyncze ludzkie losy.

Posłuchaj
29:20 Bóg, honor, ojczyzna i ja - reportaż Olgi Mickiewicz.mp3

 

Natomiast wyróżnieniem uhonorowano Mateusza Sadowskiego z Radia Lublin, autora reportażu „Psie dziedzictwo”, za świadomie skonstruowany, bogaty dźwiękowo portret głównej bohaterki.

Posłuchaj
20:39 Psie dziedzictwo - reportaż Mateusza Sadowskiego.mp3

Uroczystość uświetnił koncert Artura Andrusa z towarzyszeniem muzyków: Wojciecha Steca, Łukasza Borowieckiego, Łukasza Poprawskiego i Pawła Żejmo.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak