Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 19.07.2017

"Spotkanie z Reportażem Radiowym" - Jakub Tarka w Klubie Księgarza.

Studio Reportażu i Dokumentu oraz Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny zapraszają na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „W słońcu Zbyszka” Jakuba Tarki.
Jakub TarkaJakub TarkaJakub Tarka
Galeria Posłuchaj
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym - Jakub Tarka.mp3

Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska.

Śpiew i gitara - Łukasz Jemioła

czwartek,  20.07.2017, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

Jakub Tarka

Z Polskim Radiem związany od 1997 roku, czyli od... dziesiątego roku życia. Przez  siedem lat współprowadził, a potem także redagował audycje dla dzieci i młodzieży ("RdC najmłodszym słuchaczom", "Dobranocka", "Pora dla juniora") w warszawskim Radiu dla Ciebie (na początku u boku Małgorzaty Kron, później z Marią Żabicką). Do dziś wspomina ten czas jako najpiękniejszą przygodę życia. Przygodę, która po studiach filologicznych poczęła się na nowo w bardzo przyjaznej redakcji, pośród mądrych, wartościowych ludzi - w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

 

Reportaż pt. „W słońcu Zbyszka”

"Czasem ludzie się spotykają i albo zaiskrzy, albo nie. A tu od razu zaiskrzyło".

Czy można się zaprzyjaźnić ze swoim fanem do tego stopnia, by go regularnie odwiedzać, dzwonić do niego, zapraszać za kulisy, a nawet wspólnie zaśpiewać piosenkę? Tak, ale musi zaiskrzyć...

Wspomnienie o zmarłym niedawno piosenkarzu Zbigniewie Wodeckim i historii jego wieloletniej przyjaźni z fanem Włodzimierzem Patorskim.


Łukasz Jemioła - urodzony w Limanowej, związany z Lublinem, piosenkarz, gitarzysta, pedagog, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych.
Kariera Łukasza Jemioły rozpoczęła się, gdy został laureatem prestiżowego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Niedługo później okazało się, że Łukasz znakomicie radzi sobie z utworami retro i piosenką filmową. Ponadto dobrze czuje się w bluesie i w utworach improwizowanych. Lubi też wyzwania nietypowe np. piosenki disco polo w autorskich (i zaskakujących) aranżacjach. Wyróżnia go również to, że zawsze podąża własnymi ścieżkami, nie patrząc na to "co się sprzeda", choć trafił już do jednego z talent show, wykonując utwór Boba Dylana.
Ma on na koncie m.in. autorski album "Łukasz Jemioła Trio" (2015), na którym znalazły się autorskie kompozycje z gatunku poezji śpiewanej m.in. do słów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego. A od stycznia 2016 r. jest stałym wykonawcą piosenek ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.


Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe