Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 22.02.2018

"Spotkanie z Reportażem Radiowym" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska w Klubie Księgarza.

W czwartek 22 lutego o godz. 18.00 Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wraz z Programem 1 Polskiego Radia zapraszają do Klubu Księgarza, przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie, na kolejną odsłonę cyklu „Spotkanie z Reportażem”. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie reportaż „Siostra Anioł” Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
Spotkanie z Reportażem w Klubie KsięgarzaSpotkanie z Reportażem w Klubie Księgarzafot. Antoni Rokicki
Galeria Posłuchaj
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym - Urszula Żółtowska-Tomaszewska.mp3

Spotkanie poprowadzi wybitna reportażystka, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – Irena Piłatowska.

Podczas uroczystości wystąpi Anna Sroka-Hryń przy akompaniamencie Urszuli Borkowskiej.

„Siostra Anioł” –  tak ludzie mówią o siostrze Piotrze, Elżbietance prowadzącej Hospicjum w Złotowie. Córka rybaka z Helu, od dziecka nauczona ciężkiej pracy, postanowiła jako 16-letnia dziewczyna wstąpić do Zakonu i pomagać chorym i najsłabszym. Szczególnie bliskie jej sercu są dzieci bez rodziny, którym oddaje całe swoje serce. Jest piękna, dobra i wysportowana. Dzień zaczyna od przejażdżki kajakiem po jeziorze, ale pływała już po bardzo ciężkich akwenach. To daje jej siłę. Ci, którzy mieli ją okazję poznać, mówią, że to prawdziwy anioł.


Urszula Żółtowska-Tomaszewska w Polskim Radiu pracuje od 1989 roku. Od początku związana z reportażem radiowym. Jej pracę cechuje rzetelna dokumentacja, dociekliwość i pasja społecznikowska. Zrealizowała wiele reportaży o tematyce morskiej. Miała okazję poznać i opowiedzieć historie ludzi, którzy walczyli na morzu w czasie II-ej wojny światowej, a także przypomnieć wielkie tragedie związane z pracą na morzu. Interesuje ją też pokolenie młodych ludzi – ich pasje i życiowe wybory. Laureatka nagród i wyróżnień dziennikarskich, m.in. w 1995 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Radia Publicznego za reportaż „Mieciu, przymknij oko”; w 2001 roku  wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Radia Publicznego za reportaż „Mores znaczy czarny...”; w 2002 – I nagrodę w kategorii dokumentu w konkursie „Bałtyk 2002” za reportaż „Kronika morskich tragedii”; w 2008 roku – I nagrodę w konkursie „Równe i równiejsi”, a ostatnio, w 2017 roku III nagrodę w konkursie „Bałtyk 2017” za reportaż „Siostra Anioł”.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe