X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Spotkanie z Reportażem Radiowym" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska w Klubie Księgarza.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 13:24
W czwartek 22 lutego o godz. 18.00 Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wraz z Programem 1 Polskiego Radia zapraszają do Klubu Księgarza, przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie, na kolejną odsłonę cyklu „Spotkanie z Reportażem”. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie reportaż „Siostra Anioł” Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
Audio
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym - Urszula Żółtowska-Tomaszewska.mp3

Spotkanie poprowadzi wybitna reportażystka, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – Irena Piłatowska.

Podczas uroczystości wystąpi Anna Sroka-Hryń przy akompaniamencie Urszuli Borkowskiej.

„Siostra Anioł” –  tak ludzie mówią o siostrze Piotrze, Elżbietance prowadzącej Hospicjum w Złotowie. Córka rybaka z Helu, od dziecka nauczona ciężkiej pracy, postanowiła jako 16-letnia dziewczyna wstąpić do Zakonu i pomagać chorym i najsłabszym. Szczególnie bliskie jej sercu są dzieci bez rodziny, którym oddaje całe swoje serce. Jest piękna, dobra i wysportowana. Dzień zaczyna od przejażdżki kajakiem po jeziorze, ale pływała już po bardzo ciężkich akwenach. To daje jej siłę. Ci, którzy mieli ją okazję poznać, mówią, że to prawdziwy anioł.


Urszula Żółtowska-Tomaszewska w Polskim Radiu pracuje od 1989 roku. Od początku związana z reportażem radiowym. Jej pracę cechuje rzetelna dokumentacja, dociekliwość i pasja społecznikowska. Zrealizowała wiele reportaży o tematyce morskiej. Miała okazję poznać i opowiedzieć historie ludzi, którzy walczyli na morzu w czasie II-ej wojny światowej, a także przypomnieć wielkie tragedie związane z pracą na morzu. Interesuje ją też pokolenie młodych ludzi – ich pasje i życiowe wybory. Laureatka nagród i wyróżnień dziennikarskich, m.in. w 1995 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Radia Publicznego za reportaż „Mieciu, przymknij oko”; w 2001 roku  wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Radia Publicznego za reportaż „Mores znaczy czarny...”; w 2002 – I nagrodę w kategorii dokumentu w konkursie „Bałtyk 2002” za reportaż „Kronika morskich tragedii”; w 2008 roku – I nagrodę w konkursie „Równe i równiejsi”, a ostatnio, w 2017 roku III nagrodę w konkursie „Bałtyk 2017” za reportaż „Siostra Anioł”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak