Logo Polskiego Radia
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 18.04.2018

JOANNA BOGUSŁAWSKA GOŚCIEM „SPOTKANIA Z REPORTAŻEM”

W czwartek 19 kwietnia o godz. 18.00 Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wraz z Programem 1 Polskiego Radia zapraszają do Klubu Księgarza, przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie, na kolejną odsłonę cyklu „Spotkanie z Reportażem”. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostanie „Świadectwo” Joanny Bogusławskiej. Wstęp wolny.
Joanna Bogusławska i Jan Rodzeń w Klubie KsięgarzaJoanna Bogusławska i Jan Rodzeń w Klubie Księgarzafot. Michał Urbański
Galeria Posłuchaj
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym - Joanna Bogusławska.mp3

Spotkanie poprowadzi wybitna reportażystka, redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – Irena Piłatowska. Podczas uroczystości wystąpi Joanna Stefańska-Matraszek (śpiew) oraz Janusz Tylman (akompaniament).

Reportaż "Świadectwo"

Ryszard Zieliński miał 8 lat kiedy wybuchła II wojna światowa. Jego ojciec pracował w Fabryce Dziewiarskiej na terenie warszawskiego getta. Stamtąd wyprowadził małżeństwo żydowskie Paulinę i Kazimierza Berek. Zamieszkali z jego rodziną, na warszawskiej Ochocie przy pl. Narutowicza. Po Powstaniu Warszawskim wszyscy trafili do obozu w Pruszkowie. Tam rozdzielono Ryszarda od rodziców. Odnalazła go Paulina Berek i tym razem ona zaopiekowała się synem swoich wybawców. Jak zakończyła się ta historia posłuchamy na spotkaniu…

Joanna Bogusławska jest absolwentką dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Warsztatu radiowego zaczęła się uczyć w Radiu Katowice. Od 1991 związana z radiową Trójką. 1992 roku otrzymała nagrodę za debiut za reportaż radiowy „Zabawka” na Festiwalu Mediów w Łodzi. Od 1993 roku związana z redakcją Aktualności i audycją „Zapraszamy do Trójki”. W 1996 roku wraz z Januszem Deblessemem (pomysłodawcą konkursu) organizowała trójkowy Konkurs na Reportaż Roku z Gazetą Wyborczą. Pomysł ten otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Prix Europa w Berlinie w kategorii Market Place of Ideas. Współpracowała także z radiem Sender Freis Berlin w Niemczech. Od 1996 w Redakcji Publicystyki Programu Trzeciego, gdzie przygotowywała reportaże i prowadziła audycję „Wieczór Reportażu” i była wydawcą „Klubu Trójki”. Od 2004 roku w Studiu Reportażu i Dokumentu. Stara się zawsze okazać swoim rozmówcom szacunek i poważanie, być reportażystką, która inspiruje innych do poszukiwania i zmiany swojego życia na lepsze.

tagi:
Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe