X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2018” – PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 20:30
Dzisiaj o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się Gala Polskich Reportażystów. Honorowy patronat nad Galą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody: XIV Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory 2018”, Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory oraz Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Statuetki Melchiorów
Statuetki MelchiorówFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jury w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów „Melchiory 2018” obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Anna Sekudewicz-Rączaszek, Andrzej Brzoska, Maciej Drygas i Arkadiusz Gołębiewski. Nagrodę w kategorii Radiowy Reportażysta Roku otrzymała Dorota Jaśkiewicz-Łebek, stała współpracowniczka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za kunsztownie zbudowane i poruszające opowieści o artystach. Nominowany w tej kategorii był też Mariusz Kamiński z Polskiego Radia Lublin.

W kategorii Premiera Roku Jury przyznało dwie nagrody Srebrnego MelchioraAgnieszce Czyżewskiej-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin, autorce reportażu „Jestem Rózia” za wzruszającą historię żydowskiej dziewczynki, heroicznie uratowanej przez mieszkańca podlubelskiej wsi oraz Adamowi Bochińskiemu i Maciejowi Hameli twórcom niezależnym, autorom dokumentu „Bitwa pod Gortatem” za opowieść o polskości w pasjonującym dokumencie o obrazie „Bitwa pod Grunwaldem”.

Nagrodę w kategorii Inspiracja Roku otrzymała Dagmara Drzazga z TVP Katowice za „fascynujące i poetyckie przedstawienie świata ludzi sztuki”. Do tej nagrody nominowani byli też Monika Meleń oraz Kamil Kastelik.

Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, która od 2005 roku honoruje działania na rzecz rozwoju reportażu lub jego promocji wręczono Wiesławowi Molakowi Przyjacielowi Reportażu i Reportażystów.

W XXIV edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory decyzją jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca),  Anna Dudzińska, Janina Jankowska, Agnieszka Czarkowska, Ewelina Kosałka-Passia, Agnieszka Pacho-Jocek nagrodę główną – stypendium przyznano Magdalenie Świerczyńskiej-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk, autorce reportażu „Gdyby nie Gala.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Andrzej Sabatowski (przewodniczący), Alicja Grembowicz, Helena Ciemińska-Kowalik, Irena Piłatowska-Mądry i  Cezary Galek, przyznało główną nagrodę Hannie Bogoryja-Zakrzewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce reportażu pt. „Koncert na dwa M - muzyka i marzenia”. Ponadto jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody specjalne: Oldze Mickiewicz-Adamowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce reportażu pt. „Splecione losy” oraz Adamowi Bogoryja-Zakrzewskiemu za reportaż  pt. „Anioł z Podkarpacia” zgłoszony przez Polskie Radio 24.

Wręczono także wyróżnienia honorowe dla Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż „Prawdziwy partyzant” zgłoszony przez Program 1 Polskiego Radia i Monice Hemperek z Polskiego Radia Lublin, autorce reportażu „SMS-y do uczennicy”.

Podczas Gali Reportażystów Polskich „Melchiory 2018” wystąpiła Stanisława Celińska z zespołem. Uroczystość poprowadzili Ula Kaczyńska i Andrzej Ferenc.

Uroczystość poprowadzili: Ula Kaczyńska i Andrzej Ferenc. Galę Polskich Reportażystów uświetnił koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem. Retransmisja fragmentów wydarzenia odbędzie się w czwartek 15 listopada tuż po godz. 23.00 na antenie radiowej Jedynki. Partnerem gali jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Patroni medialni: Program 1 Polskiego Radia, TVP i Gazeta Polska.

Protokół Melchiory 2018.pdf

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY GP KRRiT 2018.pdf

PROTOKÓŁ jury Jacka Stwory I ETAP 2018.pdf

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Jacka Stwory II ETAP 2018.pdf

Tabela wyników głosowania publiczości konkursu im. JackaStwory 2018.pdf

Zobacz więcej na temat: reportaż Melchiory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak