X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Urszula Żółtowska-Tomaszewska gościem „Spotkania z Reportażem” w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 11:26
Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza na „Spotkanie z Reportażem Radiowym” w warszawskim Klubie Księgarza w czwartek, 23 maja 2019 o godzinie 18.00
Audio
Irena Piłatowska i Urszula Żółtowska-Tomaszewska w Klubie Księgarza
Irena Piłatowska i Urszula Żółtowska-Tomaszewska w Klubie KsięgarzaFoto: Antoni Rokicki

Urszula Żółtowska-Tomaszewska
W Polskim Radiu pracuje od 1989 roku. Od początku związana z reportażem radiowym.
Jej pracę cechuje rzetelna dokumentacja, dociekliwość i pasja społecznikowska. Zrealizowała wiele reportaży o tematyce morskiej. Miała okazję poznać i opowiedzieć historie ludzi, którzy walczyli na morzu w czasie II wojny światowej, a także przypomnieć wielkie tragedie związane z pracą na morzu. Interesuje ją też pokolenie młodych ludzi – ich pasje i życiowe wybory. Laureatka nagród i wyróżnień dziennikarskich, m.in. w 1995 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Radia Publicznego za reportaż „Mieciu, przymknij oko”; w 2001 roku  wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Radia Publicznego za reportaż „Mores znaczy czarny...”; w 2002 – I nagrodę w kategorii dokumentu w konkursie „Bałtyk 2002” za reportaż „Kronika morskich tragedii”; w 2008 roku – I nagrodę w konkursie „Równe i równiejsi”, a ostatnio, w 2017 roku III nagrodę w konkursie „Bałtyk 2017” za reportaż „Siostra Anioł”.


„Prawdziwy partyzant” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
Bronisław Karwowski działał w konspiracji 10 lat. Od stycznia 1942 roku był w AK okręgu łomżyńskiego. Po rozwiązaniu AK wstąpił do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Kiedy kolega ze szkolnej ławki został szpiclem UB i zaczął wydawać kolegów, pan Bronisław musiał uciekać z Łomży. Trafił do oddziału partyzanckiego. Został aresztowany i skazany na 4 lata więzienia. Z więzienia we Wronkach wyszedł w 1952 roku.
W reportażu mówi o tym, jak żyło mu się z piętnem „bandyty”. Pan Bronisław, mimo dziewięćdziesiątki był wszędzie tam, gdzie miał okazję porozmawiać o historii tamtego  trudnego wojennego i powojennego czasu. Uważał to za swój obowiązek.


Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”

w programie m.in. prezentacja reportażu
„Prawdziwy partyzant”
Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

oprawa muzyczna: Krzysztof Cwynar (śpiew)
                                
Spotkanie poprowadzi:  Irena Piłatowska

czwartek,  23.05.2018, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak