X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Antoni Rokicki gościem "Spotkania z Reportażem"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 12:09
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza w czwartek 24 października do warszawskiego Klubu Księgarza na kolejne „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie wieczoru prezentacja audycji Antoniego Rokickiego z Polskiego Radia pt. „Misja”, za którą dziennikarz otrzymał kilka tygodni temu nagrodę główną w jubileuszowej XXV edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory.
Audio
Antoni Rokicki
Antoni RokickiFoto: Wojciech Kusiński
Antoni Rokicki jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Studia licencjackie z socjologii ukończył w 2015 roku w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obronił pracę magisterską z dziennikarstwa i medioznawstwa w Instytucie Dziennikarstwa UW. Ze Studiem Reportażu i Dokumentu związany jest od września 2015 roku. Dwa miesiące później zadebiutował na antenie Polskiego Radia reportażem „Pływackie Mount Everest” – o ustanowieniu przez Sebastiana Karasia polskiego rekordu w najszybszym przepłynięciu kanału La Manche. Jest laureatem Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii Debiut Publicystyczny Roku za reportaż „Rodzeństwo”. W 2018 roku, podczas III Festiwalu „Natura Kultura Media” im. Ryszarda Kapuścińskiego w Izabelinie, otrzymał nagrodę „Nadzieja mediów”. Dwukrotny finalista Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory kierowanego do młodych reportażystów radiowych, w tym roku – w jubileuszowej XXV edycji Konkursu – otrzymał nagrodę główną w postaci stypendium za audycję pt. „Misja”, która wyemitowana została w grudniu ub.r. na antenie radiowej Jedynki.
– Rok temu mówiłam, że życie się skończyło, że nigdy się już nie uśmiechnę. A jednak się uśmiechamy. Czasami przez łzy, ale się uśmiechamy – mówi Magdalena Czepirska, współbohaterka nagrodzonego reportażu, która wspomina zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia – pierwsze bez syna. Rok temu w rodzinie państwa Czepirskich doszło do tragedii. Dziewiętnastoletni Aleksander popełnił samobójstwo. Nastolatek cierpiał na depresję. Niestety, jest to coraz częstszy problem wśród młodych ludzi. Jak pomóc bliskiej osobie, która nie radzi sobie z problemami? Jak żyć po stracie ukochanego dziecka? Na te pytania odpowiadają Magdalena i Tomasz Czepirscy. Zależy im na tym, by głośno mówić o problemie depresji. To ich misja.
***
Spotkanie z Reportażem Radiowym w czwartek 24 października o godzinie 18.00 – w Klubie Księgarza, Warszawa, Rynek Starego Miasta 22/24. Oprawa muzyczna: Małgorzata Jarecka (śpiew) i Marek Stefankiewicz (pianino). Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska – redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Wstęp wolny.
Recital Małgorzaty Jareckiej Recital Małgorzaty Jareckiej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileuszowa XV Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2019” – POZNALIŚMY LAUREATÓW TRZECH KONKURSÓW W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 20:30
15 października podczas jubileuszowej XV Gali Polskich Reportażystów „Melchiory 2019” poznaliśmy zwycięzców najważniejszych dla twórców reportaży konkursów: XV Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory 2019”, Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT na Reportaż i Dokument Radiowy, XXV Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory oraz laureata Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń