Reportaż

Trzy nominacje do Grand Press 2019 dla reportażystek Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 18:15
Trzy reportaże, które powstały w Studiu Reportażu i Dokumentu otrzymały nominacje do nagrody dziennikarskiej Grand Press 2019. Rozstrzygnięcie konkursu dziś podczas gali finałowej.
Grand Press 2019
Grand Press 2019Foto: press.pl

W kategorii REPORTAŻ RADIOWY nominacje otrzymały reportaże:

„O misiu, który zasnął ze smutku”Katarzyny Błaszczyk (emisja: Program I Polskiego Radia) - opowiada wzruszającą historię 16-letniej Wiktorii, uzdolnionej nastolatki, obecnie rehabilitowanej w klinice Budzik po próbie samobójczej podjętej w depresji.

„Mój ci on” – Agnieszki Szwajgier (emisja: Program I Polskiego Radia) - próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Polki dają się nabrać wirtualnym naciągaczom z Afryki obiecującym im miłość.

„Paragraf 51” - Agnieszki Szwajgier (emisja: Program I Polskiego Radia) - opisuje z pozoru tylko zabawną historię o zawodowym muzyku skazanym przez sąd za występek, którym według sąsiadów jest gra na fortepianie.

Czytaj także

"Paragraf 51" - reportaż Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 09:14
To reportaż o pianiście, który został skazany za "wybryk" i zakłócanie spokoju z art. 51 kodeksu wykroczeń. Powodem było ćwiczenie w bloku w godzinach południowych na fortepianie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"O misiu, który zasnął ze smutku" - Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 20:08
- Nigdy nie myślałam, że to się nam przydarzy. Jestem z zawodu psychologiem - mówi matka 17-letniej samobójczyni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mój ci on" - reportaż Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 11:00
Rozpoczyna się od zwykłych wiadomości: "Jak się czujesz?", "Jesteś taka kochana i piękna", "Cały dzień myślałem o tobie". Po kilku miesiącach między dwojgiem piszących przez Internet ludzi rodzi się uczucie. Ona każdego ranka budzi się i zagląda, co też do niej dzisiaj napisał. Autorka opowiada o pracy nad reportażem.
rozwiń zwiń