Reportaż

Urszula Żółtowska-Tomaszewska z nagrodą im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:21
W sobotę, 1. lutego, w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagród im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Już po raz trzeci wręczono statuetki osobom oraz instytucjom, które swoją pracą promują historię polskiej jazdy i ideały przyświecające przedwojennej kawalerii.
Urszula Żółtowska podczas gali wręczenia Nagród im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego.
Urszula Żółtowska podczas gali wręczenia Nagród im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Foto: Maja Siadek

W kategorii "Dziennikarz" nagrodę odebrała Urszula Żółtowska-Tomaszewska ze Studia Reportażu i Dokumentu, autorka wielu reportaży o wybitnych kawalerzystach. Gratulujemy!


Urszula Żółtowska z nagrodą im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Urszula Żółtowska z nagrodą im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego.

Czytaj także

"Ostatni taki kawalerzysta" – Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 14:11
Pułkownik Zbigniew Makowiecki  zmarł 24 października 2017 roku w Londynie. Miał 100 lat. Został pochowany na Powązkach. Miał piękny kawaleryjski pogrzeb. Za karawanem szedł koń okryty kirem, kawaleria na koniach i tłumy ludzi, które miały szczęście poznać pana pułkownika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Szlakiem kawalerii”- reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 16:00
700 KILOMETRÓW KAWALERYJSKIEJ HISTORII...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojczyzna mnie wzywa" - Urszula Żółtowska - Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 20:58
Kawaleria Ochotnicza z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej podjęła pewne wyzwanie. Idea przedsięwzięcia to przejechać szlak 3-go Pułku Strzelców Konnych i odwiedzić miejsca wszystkich stoczonych walk. Po drodze edukując i opowiadając mieszkańcom historię kampanii jesiennej.
rozwiń zwiń