Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 20.04.2012

Irena Piłatowska-Mądry odznaczona przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

Irena Piłatowska-Mądry - reportażystka, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu PR otrzymała Krzyż Czynu Frontowego 1 i 2 Armii Wojska Polskiego 1943-1945
Irena Piłatowska-Mądry odznaczona przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

Odznaczenie nadano jako wyraz szczególnego uznania za upowszechnianie czynów bohaterstwa i ofiarności polskiego żołnierza, przejawionych w walkach frontowych z niemieckim agresorem w latach II Wojny Światowej, a także za głosznie prawdy o wkładzie 1 i 2 Armii Wojska Polskiego w dzieło wywalczenia niepodległości Polski i odzyskania historycznych Zachodnich i Północnych Ziem Piastowskich.

***

Popularyzowanie w programach radiowych tradycji kombatanckich i walk zbrojnych o niepodległość Polski to główny cel porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy Polskim Radiem a Związkiem Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Uroczystość odbyła się w Warszawie w siedzibie Polskiego Radia. Prezes Andrzej Siezieniewski zaznaczył, że pamięć o przeszłości to jeden z obowiązków radia publicznego, realizowany od początku istnienia Polskiego Radia. Zawarcie porozumienia będzie owocowało tym, że tematyka związania z kombatantami, z przeszłością, z naszą historią będzie stale obecna na wszystkich antenach Polskiego Radia - od Programu Pierwszego do Programu Piątego. Ważne jest, podkreślił prezes Siezieniewski, by narzędziami, którymi radio dysponuje, czyli zapisem magnetycznym można było dokumentować to, co już w przeszłości się zdarzyło i co nieuchronnie odchodzi w przeszłość. Dźwięki, głosy ludzi, którzy historię tworzyli, którzy jeszcze pamiętają wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat są niezwykle cenną pamiątką, ale też lekcją dla następnych pokoleń.. Prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pułkownik Henryk Strzelecki podkreślił, że dla niego najważniejsze jest przybliżenie prawdy historycznej nowemu pokoleniu. Dodał, że chodzi o to, by bez żadnych zabarwień politycznych przypomnieć, jakie spustoszenie przyniosła druga wojna światowa i o to, żeby już więcej wojen nie było. Pułkownik Strzelecki odznaczył prezesa Siezieniewskiego Komandorią za wybitne zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Odznaczenie z rąk prezesa Andrzeja Siezieniewskiego odebrał też pułkownik Henryk Strzelecki. Odznaczenia kombatanckie i związkowe odebrali także wybitni dziennikarze i pracownicy Polskiego Radia.
Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/ab

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe