Reportaż

Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy laureatami Grand Prix KRRiT! Nagroda honorowa Grand Prix Prezesa Polskiego Radia dla Patrycji Gruszyńskiej-Ruman

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 15:30
Reportażyści ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zostali docenieni za reportaże "Nic się nie stało" oraz "Szczęśliwy żywot Michała Wysockiego"
Audio
  • Relacja z rozdania nagród Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory o Grand Prix Grand Prix KRRiT oraz Grand Prix Prezesa Polskiego RadiaGrand Prix KRRiT przyznano Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim , autorom reportażu "Nic się nie stało” , za ukazanie człowieka wciągniętego w tryby wymiaru sprawiedliwości, co bezpowrotnie zniszczyło jego psychikę i więzi rodzinne. Błędny wyrok sądu sprawił, że niewinny spędził 12 lat w aresztanckiej celi. Autorzy rzetelnie udokumentowali wielką porażkę wymiaru sprawiedliwości.

/

Nagrodzony reportaż to historia mężczyzny, który został aresztowany za morderstwo. Odsiedział 12 lat i wtedy odnaleziono prawdziwego sprawcę. Tymczasem odwróciła się od niego żona i odeszła zabierając syna. Stracił żonę, syna i dobre imię wśród sąsiadów i znajomych . Cierpiały i cierpią jego matka i siostra, bo wszyscy uznali go za mordercę i nawet po uniewinnieniu uważają, że coś jest na rzeczy. Jak można powrócić do życia po takim doświadczeniu?

Do wysłuchania reportażu "Nic sie nie stało" zapraszamy do Radiowej Jedynki w niedzielę, 25 listopada o godzinie 21.14. Reportażu będzie można też wysłuchać podczas Spotkania z Reportażem w warszawskim Klubie Księgarza, 21 listopada (środa) o godz. 18.00

Nagrody przyznało jury w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz, Irena Piłatowska-Mądry.

 

W rozstrzygniętym równocześnie konkursie o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia nagrodę honorową otrzymała Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorka dokumentu "Szczęśliwy żywot Michała Wysockiego” , za ukazanie ciężaru moralnego, z jakim mimo upływu lat nie uporał się jeden z uczestników dramatu zakończonego śmiercią Grzegorza Przemyka.

Patrycja
Patrycja Gruszyńska-Ruman i Mariusz Kamiński, nagrodzeni w konkursie o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia

Posłuchaj wyróżnionego reportażu >>>

Nagrody przyznało jury pod przewodnictwem Ireny Piłatowskiej-Mądry, w składzie: Helena Ciemińska-Kowalik, Cezary Galek, Waldemar Modestowicz, Sławomir Rogowski. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepsi radiowi reportażyści i dokumentaliści nagrodzeni!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 21:28
Rozstrzygnięto radiowe konkursy o Grand Prix KRRiT, o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia oraz stypendialny im. Jacka Stwory Najważniejsze laury zdobyli: Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Mariusz Kamiński z Radia Lublin oraz Bartosz Panek z radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń