Logo Polskiego Radia
Jedynka
Marta Grzymkowska 09.09.2017

"Przybić piątkę" - reportaż Cezarego Galka

Opowieść głównego bohatera o nieprawdopodobnym ciągu powtarzających się zdarzeń. Dzień po dniu. Niemal identycznych. Czy z tym samym finałem? To podróż śladem ludzkich myśli, wartości i pragnień. Skłania do refleksji nie tylko nad sensem przypadku.
Posłuchaj
  • "Przybić piątkę" - Cezary Galek (Reportaż/Jedynka)
Czytaj także

Co trzeba zrobić, aby uratować komuś życie? Czasami naprawdę niewiele.

Przekonał się o tym zielonogórzanin Paweł Siemaszko, który w dniu swoich 41. urodzin odwoził samochodem swojego syna Huberta do sali zabaw. Jego jazda skończyła się 100 metrów od celu. Nic nie pamięta - obudził się w szpitalu kilka dni później. Wtedy dowiedział się, że był już "po tamtej stronie", gdy jego serce stanęło i że… życie zawdzięcza przypadkowej osobie.

Gromadzący się ludzie robili zdjęcia i stali bezczynnie, gdy przypadkowo przejeżdżający tamtędy Kajetan Żelech zatrzymał samochód i po prostu przystąpił do ratowania mężczyzny. Masaż serca i "wdechy życia" pozwoliły dotrwać do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, którego lekarz przejął prowadzenie akcji i po dalszych 20 minutach przywrócił funkcje życiowe pana Pawła. Jeszcze w szpitalu uratowany człowiek rozpoczął akcję poszukiwania osoby, od której dostał w dniu 41. urodzin prawdziwy dar życia.

***

Tytuł reportażu: "Przybić piątkę"

Autor reportażu: Cezary Galek

Data emisji: 9.09.2017

Godzina emisji: 21.33

mg/ac

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe