Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Andrzej Gralewski 28.11.2017

Reportaż "Ulice flamenco" - Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Flamenco to nie tylko specyficzna harmonia, skomplikowane rytmicznie kompozycje, charakterystyczny andaluzyjski taniec, śpiew i gitarowe brzmienie, ale także tzw. duende, czyli duch flamenco. To wspólna improwizacja, szukanie porozumienia. Bywa zmysłowe, nostalgiczne, żartobliwe… Jak życie.
Galeria Posłuchaj
  • Dorota Jaśkiewicz-Łebek - reportaż "Ulice flamenco" (Jedynka)
Czytaj także

Pierwotnie było wielokulturową muzyką ludową, nieco chropowatą, ale płynącą prosto z serca. Trafiając do sal koncertowych, stało się wprawdzie rozpoznawalne, ale utraciło swoją pierwotną funkcję komunikacji międzyludzkiej i oczyszczania skumulowanych uczuć, przy pomocy sztuki.

Elżbieta Moszczyńska tańczyła od dziecka. Na studiach kulturoznawczych we Wrocławiu pisała pracę o tańcu, który interesował ją jako narzędzie terapeutyczne, otwierające osobistą ekspresję. Choć nie była pierwszą w Polsce nauczycielką flamenco, ale była pierwszą tancerką, która uczyła się od rdzennych nauczycieli z Andaluzji i żyła wśród nich.

Począwszy od roku 1990 otworzyła kilka szkół flamenco w Polsce, a wiele aktywnych do dziś tancerek flamenco jest jej uczennicami., Lecz jej awanturnicza natura znowu pchała ją w świat. Jeździła po Europie, tańcząc na ulicach, żeby w końcu osiąść w Andaluzji, gdzie mieszka 25 lat.Szukając pierwotnych korzeni sztuki, stworzyła tam swoją metodę odblokowanie ciała i emocji, terapii poprzez taniec i inne artystyczne środki wyrazu.

Razem z autorką reportażu idą śladami flamenco po ulicach Sewilli.

***

Audycja: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Ulice flamenco"

Autor reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 21.18

ag

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe