Logo Polskiego Radia
Trójka
Kacper Wróblewski 11.01.2018

Człowiek, który nie pamięta

Bartek Szmit przez lata brał udział w rajdach samochodowych. 11 lat temu uległ wypadkowi, z którego cudem uszedł z życiem. Nie siedział wtedy nawet za kierownicą.
Posłuchaj
  • Człowiek, który nie pamięta (Reportaż/Trójka)
Czytaj także

Bartek ma dziś kłopoty z pamięcią. Jego życie po wypadku całkowicie się zmieniło. Jak funkcjonuje nie pamiętając? Z czego czerpie radość życia? Jak ratuje się przed zwątpieniem i poczuciem bezsensu?

– Zapominam o wszystkim. O wyprowadzeniu psa, o naprawieniu lampy u mamy w domu. Niezwykle przeszkadza mi to w życiu – opowiada bohater reportażu. Swój dom musi organizować w taki sposób, żeby każdy przedmiot leżał zawsze w tym samym miejscu. – Jeśli cokolwiek leży nie tam, gdzie powinno, zapominam, gdzie to odłożyłem. Zaczynam szukać i, w efekcie, robię bałagan w mieszkaniu. Irytuję się do tego stopnia, że staję się agresywny – dodaje.

– Jeździłem jak wariat. Wyprzedzałem na trzeciego, czwartego, to była dla mnie norma. Mówili o mnie, że "jeżdżę, jak ktoś, kto nie wierzy w śmierć". W porównaniu z tym udział w rajdach jest bardzo bezpieczny. Jak się dla mnie okazało, oglądanie ich już nie – mówi bohater reportażu.

Jak były rajdowiec odnajduje się w trudnej sytuacji życiowej? Jak ze stanem Bartka radzą sobie jego bliscy? O tym w dołączony nagraniu reportażu. Zapraszamy do słuchania.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Fajter"
Autorka reportażu: Hanna Wilczyńska-Toczko
Data emisji: 11.01.2018
Godzina emisji: 18.14

ml/mk

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe