Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Trójka
Kacper Wróblewski 11.01.2018

Człowiek, który nie pamięta

Bartek Szmit przez lata brał udział w rajdach samochodowych. 11 lat temu uległ wypadkowi, z którego cudem uszedł z życiem. Nie siedział wtedy nawet za kierownicą.
Posłuchaj
  • Człowiek, który nie pamięta (Reportaż/Trójka)
Czytaj także

Bartek ma dziś kłopoty z pamięcią. Jego życie po wypadku całkowicie się zmieniło. Jak funkcjonuje nie pamiętając? Z czego czerpie radość życia? Jak ratuje się przed zwątpieniem i poczuciem bezsensu?

– Zapominam o wszystkim. O wyprowadzeniu psa, o naprawieniu lampy u mamy w domu. Niezwykle przeszkadza mi to w życiu – opowiada bohater reportażu. Swój dom musi organizować w taki sposób, żeby każdy przedmiot leżał zawsze w tym samym miejscu. – Jeśli cokolwiek leży nie tam, gdzie powinno, zapominam, gdzie to odłożyłem. Zaczynam szukać i, w efekcie, robię bałagan w mieszkaniu. Irytuję się do tego stopnia, że staję się agresywny – dodaje.

– Jeździłem jak wariat. Wyprzedzałem na trzeciego, czwartego, to była dla mnie norma. Mówili o mnie, że "jeżdżę, jak ktoś, kto nie wierzy w śmierć". W porównaniu z tym udział w rajdach jest bardzo bezpieczny. Jak się dla mnie okazało, oglądanie ich już nie – mówi bohater reportażu.

Jak były rajdowiec odnajduje się w trudnej sytuacji życiowej? Jak ze stanem Bartka radzą sobie jego bliscy? O tym w dołączony nagraniu reportażu. Zapraszamy do słuchania.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Fajter"
Autorka reportażu: Hanna Wilczyńska-Toczko
Data emisji: 11.01.2018
Godzina emisji: 18.14

ml/mk

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe