Logo Polskiego Radia
Trójka
Gabriela Skonieczna 09.04.2018

Nowa twarz, nowe życie

Niemil to mała wieś na Dolnym Śląsku, większość ludzi pracuje w niedalekiej Oławie czy Wrocławiu. Inni jadą za pracą za granicę. Niewielu uprawia ziemię. Pięć lat temu jeden z młodych mieszkańców Niemila Grzegorz Galasiński uległ wypadkowi. Maszyna do cięcia kamieni amputowała mu twarz...
Posłuchaj
  • Jak się żyje z przeszczepioną twarzą? (Reportaż/Trójka)
Czytaj także

Tylko dzięki przeszczepowi udało się go uratować. Sąsiedzi byli wstrząśnięci wypadkiem. Wielu pomagało, jak mogło, innym pozostało współczucie. Mieszkańcy Niemila nie chcą wracać do tamtych wydarzeń. Wiele osób w ogóle nie chce rozmawiać. Dla nich reporter kojarzy się z osobą szukającą sensacji, a rodzina, przyjaciele i najbliżsi sąsiedzi Grzegorza Galasińskiego chcą spokoju.

Mimo że mieszkańcy Niemila nie chcą komentować wypadku ich sąsiada, pomagają panu Grzegorzowi. – W kościele zbierano pieniądze, żeby mu pomóc. Nawet te osoby, o których mówi się, że są bez serca, tu się dołożyły. Ludzie pomogli mu wyremontować dom, przystosować go dla niego, nawet miejscowi piłkarze coś dla niego zrobili – mówi jedna z mieszkanek wsi Niemil.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Takie życie"
Autorka reportażu: Magda Skawińska
Data emisji: 9.04.2018
Godzina emisji: 18.13

ml/mk

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe