Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Trójka
Gabriela Skonieczna 09.07.2018

Jan Garbarek w Jarocinie. Opowieść o rodzinie

Legenda jazzu Jan Garbarek otworzy tegoroczny festiwal w Jarocinie. Jego koncert odbędzie się 12 lipca pod patronatem burmistrza miasta z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to muzyczny powrót artysty w rodzinne strony.

Ojciec norweskiego saksofonisty Czesław urodził się w podjarocińskim Osieku. W Jarocinie i Poznaniu do dziś mieszkają krewni jazzmana. Przed tym wyjątkowym jarocińskim koncertem zgodzili się opowiedzieć o swoich rodzinnych kontaktach. 

Ojciec Jana Garbarka został wcielony do faszystowskiej organizacji Todt i jako przymusowy robotnik wywieziony do Norwegii. – Po zakończeniu wojny wujek tam został. Poznał swoją przyszłą żonę, Norweżkę, i z tego małżeństwa urodził się Jan – wspominają krewni muzyka. – Zaczęliśmy mieć kontakt dopiero w latach 50. Wiadomo, jakie były czasy, wujek nie mógł przyjechać do Polski z rodziną – opowiadają. 

W roku 1964 cała trójka, wraz z 17-letnim przyszłym muzykiem, przyjechała na rodzinne wesele, które odbywało się w domu. – Brał do ręki po kolei instrumenty i próbował sobie grać – wspominają. 

Muzyk, jak podkreślają polscy krewni, jest serdeczny i zainteresowany tym, co się u nich dzieje. Stara się utrzymywać kontakt z nimi, ale nie jest to proste, bo wciąż jest w trasie. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym wypowiadają się polscy krewni Jana Garbarka – Jadwiga Podeszwa, Anna Jankowska i Krzysztof Kuś, a także wiceburmistrz Jarocina Robert Kaźmierczak.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Płyty z dedykacją"  
Autor reportażu: Jacek Kosiak (Radio Poznań)  
Data emisji: 9.07.2018
Godzina emisji: 18.43

gs/bch

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe