Reportaż

Czas Reporterów - "Okrągły Stół oczami młodych Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2004 20:30
Najbardziej znany mebel ostatnich lat. Pojęcie, które zrobiło oszałamiającą karierę. Symbol przemian. Jak obrady "Okrągłego stołu" zapisały się w pamięci młodego pokolenia? Czy doświadczenie obrad sprzed piętnastu lat wpływa na działalność dzisiejszych młodych działaczy partyjnych z prawicy i z lewicy?
Audio
Na zdjęciu archiwalnym z kwietnia 1989 r. obrady Okrągłego Stołu w siedzibie Urzędu Rady Ministrów PRL w Pałacu Namiestnikowskim
Na zdjęciu archiwalnym z kwietnia 1989 r. obrady Okrągłego Stołu w siedzibie Urzędu Rady Ministrów PRL w Pałacu NamiestnikowskimFoto: PAP/Jan Bogacz

W czasie obrad Okrągłego Stołu uczyli się w podstawówce. Dorastali już w czasach wolnego rynku. PRL nie kojarzy im się z prześladowaniami politycznymi, ale z brakiem cukierków. Jednak na początku 1989 nawet oni czuli, że dzieje się coś niezwykłego, chociaż jako dzieci nie zdawali sobie sprawy z istoty zmian. Dzisiaj mają ponad 20 lat i startują w polityce. Jak oceniają porozumienia Okrągłego Stołu, gdzie byliby dzisiaj, gdyby 15 lat temu nie doszło do ich podpisania? Ich przemyślenia przeplatają się ze wspomnieniami mistrza stolarskiego, który opowiada jak był robiony historyczny mebel.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twoja zmiana - opowiedz nam o życiu w wolnej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:00
W 25. rocznicę wolnych wyborów Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia uruchamia projekt "Moja zmiana - zaczęło się 4 czerwca". - Chcemy zebrać wspomnienia z transformacji, która diametralnie zmieniła nasze życie - mówią pomysłodawczynie przedsięwzięcia. - Chodzi nam o drobne migawki z przeszłości, które składają się na obraz przemian w Polsce po 1989 roku.
rozwiń zwiń