Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Studio Reportażu i Dokumentu
importer importer 01.08.2008

Apogeum wolności [wersja skrócona]

Posłuchaj
  • Apogeum wolności [wersja skrócona]

W czerwcu ukazała się w wydawnictwie Trio niezwykle ciekawa książka Teresy Sułowskiej-Bojarskiej "Codzienność - Sierpień - wrzesień 1944". Jest to pasjonująca relacja z powstania warszawskiego młodej łączniczki "Baszty", pseudonimy "Dzidzia" i "Klamerka". Po ukazaniu się w 1993 r. pierwszego, dosyć prymitywnego i niepełnego wydania "Codzienności" Alicja Maciejowska nagrała reportaż pt. "Apogeum wolności", który był opowieścią o powstańczych losach dwóch sióstr Sułowskich - pisarki Teresy Bojarskiej, której towarzyszył mąż, nieżyjący dziś neurochirurg Zbigniew Bojarski, żołnierz batalionu szturmowego "Odwet" i naukowca Marii Dmochowskiej, łączniczki i sanitariuszki batalionu "Odwet", pseudonim "Maryla", autorki świetnej książki o Batalionie "Odwet". Dziś przedstawimy państwu skróconą wersję reportażu, czyli część poświęconą autorce książki "Codzienność". Na fortepianie grał nieżyjący już pisarz i kompozytor Janusz Kozłowski, żołnierz Kedywu i batalionu "Odwet". W audycji występują: Zbigniew Bojarski, Teresa Sułowska-Bojarska.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe