X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Bankrut

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2004 00:00
Audio

Historia pierwszego prywatnego Polaka, który ogłosił upadłość z dniem pierwszego kwietnia 2004 roku. Zawiadomił Zakład Ubezpieczeń Społecznych, banki i Urząd Skarbowy, że nie ma jak spłacić swoich zobowiązań. Jednak większość instytucji nie wie, co z tym począć ponieważ nie ma w Polsce przepisów pozwalających na ustalenie specjalnego trybu spłacania długów przez prywatne osoby, które stają się niewypłacalne. Maciej Dubel, pierwszy polski bankrut ma zamiar zorganizować setki ludzi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, aby wywrzeć presję na polityków, by znaleźli prawne rozwiązanie tego problemu. Wykorzystano fragment posiedzenia Sejmu podczas którego odbyło się pierwsze czytanie projektu Ustawy o przeciwdziałaniu niewypłacalności osoby fizycznej oraz o upadłości konsumenckiej (11-14.05.2004).