Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Studio Reportażu i Dokumentu
Rodo Rodo 17.11.2013

Chcę więcej

Posłuchaj
  • Chcę więcej

Historia Dominika Połońskiego, wiolonczelisty, laureata wielu nagród muzycznych na prestiżowych konkursach, pedagoga w Akademii Muzycznej w Łodzi, artysty, który odbiera świat dźwiękami. Koncertował w największych salach koncertowych świata z innymi wybitnymi instrumentalistami. Nagrywał dla Deutsche Grammophon, Sony Classical, Dux. Jego muzyka jest ceniona z powodu aksamitnej barwy dźwięku, jaką wydobywa z wiolonczeli. Wielką karierę przerwała ciężka choroba, guz mózgu. Przebył kilka operacji, rehabilitację. Mimo to, lewa część jego ciała jest sparaliżowana. Gra używając prawego ramienia i jest jedynym wiolonczelistą, który koncertuje w ten sposób. Specjalnie dla niego komponują: Artur Zagajewski, Sławomir Kaczorowski, Olga Hans i Sławomir Zamuszko. Dominik Połoński wzruszająco opowiada o tym, kim jest, jak odnajduje siebie w świecie, w którym do wykonania niemal wszystkich czynności potrzeba dwóch sprawnych rąk, jak zmienia się jego gra, jego muzyka, jego życie. O Dominiku opowiadają jego brat Jerzy Połoński i Artur Zagajewski.

W reportażu wykorzystano fragment audycji Beaty Stylińskiej "Dominik Połoński - nowy talent 2002 roku" z 11.11.2002r.

Audycja stypendialna Bartosza Panka, laureata XVIII edycji Konkursu Stypendialnego imienia Jacka Stwory z 2012 roku Nagrody: nagroda główna w III Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek, Radiowa premiera roku w konkursie Melchiory 2014, PRIX ITALIA 2014.

 

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe