X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Chcę więcej

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 00:00
Audio

Historia Dominika Połońskiego, wiolonczelisty, laureata wielu nagród muzycznych na prestiżowych konkursach, pedagoga w Akademii Muzycznej w Łodzi, artysty, który odbiera świat dźwiękami. Koncertował w największych salach koncertowych świata z innymi wybitnymi instrumentalistami. Nagrywał dla Deutsche Grammophon, Sony Classical, Dux. Jego muzyka jest ceniona z powodu aksamitnej barwy dźwięku, jaką wydobywa z wiolonczeli. Wielką karierę przerwała ciężka choroba, guz mózgu. Przebył kilka operacji, rehabilitację. Mimo to, lewa część jego ciała jest sparaliżowana. Gra używając prawego ramienia i jest jedynym wiolonczelistą, który koncertuje w ten sposób. Specjalnie dla niego komponują: Artur Zagajewski, Sławomir Kaczorowski, Olga Hans i Sławomir Zamuszko. Dominik Połoński wzruszająco opowiada o tym, kim jest, jak odnajduje siebie w świecie, w którym do wykonania niemal wszystkich czynności potrzeba dwóch sprawnych rąk, jak zmienia się jego gra, jego muzyka, jego życie. O Dominiku opowiadają jego brat Jerzy Połoński i Artur Zagajewski.

W reportażu wykorzystano fragment audycji Beaty Stylińskiej "Dominik Połoński - nowy talent 2002 roku" z 11.11.2002r.

Audycja stypendialna Bartosza Panka, laureata XVIII edycji Konkursu Stypendialnego imienia Jacka Stwory z 2012 roku Nagrody: nagroda główna w III Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek, Radiowa premiera roku w konkursie Melchiory 2014, PRIX ITALIA 2014.