X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Miłosza mit powrotu

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2006 00:00
Audio

Reportaż - spotkanie w dzień rocznicy śmierci Czesława Miłosza. Opowieść teatralna w plenerze, w parku Krasnogrudzkim, inspirowana powieścią "Dolina Issy". Wieczorne spotkanie we wsi Krasnogrudy 14 sierpnia 2006 - wsi nad jeziorem Hołny w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminie Sejny - gdzie Czesław Miłosz spędzał wakacje w latach szkolnych i uniwersyteckich. Krasnogruda przewija się we wspomnieniach oraz w twórczości autora "Doliny Issy" od "Trzech zim" (1936) po "Inny alfabet" (1998). Reportaż zawiera wypowiedzi Krzysztofa i Małgorzaty Czyżewskich oraz fragmenty poezji Cz. Miłosza: 1. Powrót. W starości wybrałem się do miejsc, po których kiedyś błądziła moja wczesna młodość...[Benoit] 2. Powrót. A teraz po długim życiu, podstępnie sprawiedliwy, mądry tylko szukaniem...[Benoit] 3. Piosenka o końcu świata. W dzień końca świata pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji...[wykonanie amatorskie, anonimowe] 4. Spotkanie. Jechaliśmy przed świtem po zamarzłych polach... [Miłosz] 5. Sześć wykładów wierszem: Wykład I. Jakże wam opowiedzieć? do jakich odesłać was kronik?...[Benoit] 6. Pan Anusewicz. Żył-był raz Anusewicz. Żyła-była raz Nina. Jeden raz od początku aż do końca świata...[wykonanie amatorskie, anonimowe] 7. Piosenka o porcelanie. Różowe moje spodeczki, kwieciste filiżanki...[wykonanie amatorskie, anonimowe] 8. Powinienem był, co powinienem był pięćdziesiąt pięć lat temu?...[Benoit] 9. Gwiazda Piołun. Zapomnisz ty nas, zapomnisz, nikt nie odgadnie co zrobi z ciebie świat...[wykonanie amatorskie, anonimowe] 10. Sens. Kiedy umrę, zobaczę podszewkę świata...[Miłosz, na muzyce, 24.11-25.13] - brak danych o dacie i miejscu nagrania Zapowiedzi nie nagrane. uczestnicy: Miłosz Czesław, Benoit Mariusz, Czyżewska Małgorzata, Czyżewski Krzysztof