X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Tama milczenia

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2009 00:00
Audio

Czy ksiądz Jerzy Popiełuszko rzeczywiście zginął 19 października 1984 roku? A może 25 października? Mimo upływu 25 lat od śmierci księdza, wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie. W latach 80. XX wieku wydawało się, że ustalenia tzw. procesu toruńskiego, który rozpoczął się w dwa miesiące po zatrzymaniu Piotrowskiego, Pękali, Chmielewskiego i Pietruszki, oskarżonych o zabójstwo księdza, są niepodważalne. Tymczasem nowe dowody mogą wskazywać na inny przebieg ostatniej drogi księdza Jerzego. Właśnie o nowych okolicznościach opowiadają uczestnicy audycji. Niektórzy z nich boją się czegoś lub kogoś. Mówią o telefonach z groźbami wobec nich. W audycji wykorzystano nagrania z archiwum PR: fragmenty kazań księdza Popiełuszki, fragmenty przesłuchań zabójców ks. Popiełuszki w procesie toruńskim w grudniu 1984 roku. W audycji występują: Józef Szaniawski, Andrzej Witkowski, Wojciech Polak, Zbigniew Ostrowski, Antoni Poniński.