X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Zwolniony ze służby...dla dobra służby

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2002 00:00
Audio

Byli milicjanci opowiadają o ich walce o założenie Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Milicji w 1981 roku. Na zjazd założycielski do Warszawy przybyły delegacje z 37 województw. Po zjeździe prawie wszyscy działacze zostali zwolnieni ze służby. W stanie wojennym represjonowani, internowani, więzieni. Niektórzy z nich powrócili do policji w 1990 roku, ale dziś prawie nikt z nich nie pracuje w tym zawodzie. Wykorzystano materiał archiwalny ze zjazdu założycielskiego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Milicji z 1 czerwca 1981 roku. W audycji występują: Ryszard Selmanowicz, Leszek Posyniak, Leszek Marcinek, Roman Piechura, Zdzisław Łakomski, Krzysztof Durek, Wiktor Mikusiński