X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Jest takie miejsce - Kazimierz

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2008 00:00
Audio

Reportaż literacki poświęcony miejscu o niezwykłej atmosferze, ostatniej w Europie kolonii artystycznej, malarskiej - Kazimierzowi nad Wisłą. O tym urokliwym i "ruchliwym" kulturowo mieście, ludziach z nim związanych opowiadają Maria Wollenberg-Kluza i Waldemar Odorowski. Opowieść uzupełniają archiwalne nagrania wypowiedzi Marii i Jerzego Kuncewiczów [4'20"] oraz: - Cóż to za miejsce... [wiersz], ? [Lewandowski, ilustracja muzyczna,1'50"]. - Nie było Chagalla w Kazimierzu [wiersz], Elżbieta Święcicka [Lewandowski, ilustracja muzyczna, 2'02"]. - Dwa księżyce [proza], Maria Kuncewiczowa [Kijowska, ilustracja muzyczna, 2'27", 2'37"]. - Pani MK Na odjezdnym z Kazimierza [wiersz], ? [Lewandowski, ilustracja muzyczna, 1'01"]. - Na Rynku usiąść w Kazimierzu [wiersz], Leszek Długosz [Lewandowski, ilustracja muzyczna, 1'54"]. Zapowiedź tytułu nagrana Jako ilustrację muzyczną wykorzystano fragmenty utworów: - Ach, mój Jasieńku, melodia tradycyjna, opracowanie Grzegorz Piotrowski, w wykonaniu zespołu Alchemik [Remix 1999]. - Jeziora, Grzegorz Piotrowski, w wykonaniu zespołu Alchemik [Remix 1999]. uczestnicy: Odorowski Waldemar, Wollenberg-Kluza Maria, Lewandowski Łukasz, Kijowska Elżbieta