Reportaż

"Jacek Stwora- spotkanie z legendą"- audycja dokumentalna Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 10:13
Z okazji 90-lecia Polskiego Radia przypominam cenionego a jednocześnie barwnego i kontrowersyjnego autora reportaży i dokumentów radiowych Jacka Stworę. Twórcy obdarzonego dużym poczuciem humoru, który uwielbiał alkohol i towarzystwo kobiet,interesował się kryminalistami a jednocześnie był poetą z niezwykłą wrażliwością
Audio

O Jacku Stworze wiadomo tyle, że stworzył krakowską szkołę reportażu artystycznego i zdobył najważniejszą nagrodę radiową Prix Italia. Dzisiaj niewielu już pamięta, jak niezwykłą osobowością był Jacek Stwora. Nazywany rotmistrzem, ze względu na ułańską przeszłość, miał iście ułańską fantazję. "Jacek Stwora był człowiekiem, który potrafił odebrać dorożkarzowi lejce i poprowadzić dorożkę przez sam środek sukiennic"- wspomina Witold Ślusarski, dziennikarz z Krakowa, uczeń Jacka Stwory. W audycji dokumentalnej uslyszymy też samego Jacka Stworę, którego opowieście zachowały się w archiwum Polskiego Radia oraz w archiwum Stefana Szlachtycza- reżysera filmu dokumentalnego o Jacku Stworze, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie tych nagrań.

 

Tytuł reportażu: "Jacek Stwora- spotkanie z legendą"
Autor reportażu: Katarzyna Błaszczyk
Data emisji: 22.02.2015
Godzina emisji: 21:14

Program: Program Pierwszy PR

Czytaj także

"Historia pewnej znajomości" – Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 18:53
Niedziela, 29 września, Program 1, godz. 21.18. Ona jest znaną polską aktorką. On emerytowanym, niemieckim nauczycielem. Z pozoru nic ich nie łączy.
rozwiń zwiń