X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Chłopcy Malowani" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 13:25
Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Toporzysku.
Audio
  • Chłopcy malowani – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.mp3

Centrum Wyszkolenia Kawalerii istnieje od 2010 roku. Szkolą się tam osoby z Federacji Kawalerii Ochotniczej i Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, ale nie tylko. Pomysł narodził się po zdjęciach do filmu "Bitwa Warszawska". Okazało się, że kawalerzyści statystujący w filmie są na bardzo nierównym poziomie i warto to zmienić. Zajęcia: jazda konna, posługiwanie się białą bronią, musztra, nauka kindersztuby, poznanie historii polskiej kawalerii, zajęcia z weterynarii, lekcje dla uczniów szkół i pokazy umiejętności na defiladach. Od jakiegoś czasu pięknie rozwija się  współpraca z regularnymi jednostkami wojskowymi, które kontynuują tradycje przedwojenne. Wojskowi organizują dla kawalerii ochotniczej zajęcia praktyczne posługiwania się współczesną bronią, a od kawalerzystów uczą się umiejętności jeździeckich i walki białą bronią. Na kurs decydują się osoby w różnym wieku. Są wśród nich lekarze, prawnicy, profesorowie wyższych uczelni, uczniowie techników... Po co komu w dwudziestym pierwszym wieku szkolenie kawaleryjskie i jaki jest z tego pożytek dla nas wszystkich? - o tym w reportażu.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Chłopcy Malowani" w czwartek, 18 stycznia o godz. 18.15 w Trójce.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Teraz my” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 17:00
Siła tradycji...
rozwiń zwiń