X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Ławeczka" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 12:30
"Wiem, co to znaczy odzyskanie niepodległości. Jak myśmy wracali w 46 roku, to myśmy wracali do Polski. Nie do swojego domu, bo go już nie było, ale do Polski".
Audio

Miłość kojarzy nam się najczęściej z drugim człowiekiem, ale kochać można swoją pracę, pasje i wszystko inne, co jest nam dane.
Pani Maria na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski wymarzyła sobie w Parku Oliwskim ławkę z dedykacją. Pani Maria ma 91 lat. Mieszka na gdańskiej Żabiance. Wiele przeżyła i wiele pamięta. W 1939 roku zginął jej ojciec, a ona razem z matką i rodzeństwem pierwszym transportem została zesłana w okolice Archangielska. Do Polski wróciła w 1946 roku. Kocha Gdańsk, wolność i pokój, a tę miłość chciała zmaterializować. Zamówiła więc ławkę w ramach projektu „Zostań Mecenasem Parku Oliwskiego”. Projekt powstał z inicjatywy prezydenta Gdańska, a jego inspiracją były podobne inicjatywy podejmowane między innymi w Nowym Jorku, Londynie, czy Bremie. Już ponad 30 osób kupiło taką ławeczkę. Dedykacje są różne : „zakochanym w Parku Oliwskim”, „Naszym wnuczętom”, „Miłego dnia”.... Uwagę Zarządu Zieleni, zwróciła jednak niezwykła dedykacja pani Marii - „Na pamiątkę 100 lat Odzyskania Niepodległości”.

"Ławeczka"- reportaż Grażyny Wielowieyskiej, 16/17 lipca, z poniedziałku na wtorek, tuż po północy, Program I

Zobacz więcej na temat: reportaż Grażyna Wielowieyska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„W gumowcach przez życie” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 10:00
Środa,9 kwietnia, godzina 21.14, Program 1. Niestraszne jej błoto i budowa. Budów w swoim życiu zaliczyła wiele i stale kocha swój zawód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pod kapeluszem"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 10:00
Poniedziałek,12 maja, godzina 21.14, Program 1.Pani Alina jest ostatnią z rodu, który w swoim herbie powinien mieć kapelusz i to nie jeden. Firma, która przed 150 laty założył jej pradziad to Cieszkowski.
rozwiń zwiń