Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Hanna Bogoryja-Zakrzewska 05.12.2017

"Na policjanta"-reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Tracą oszczędności życia, bo ulegają perswazji oszustów, podszywających się np. pod policjantów czy wnuczków. Potrafią wyrzucić przez okno w reklamówce 70 tys zł lub zostawić kopertę z pieniędzmi w koszu na śmieci.
bohater reportażu Na policjantabohater reportażu "Na policjanta"fot: Adam Bogoryja-Zakrzewski
Posłuchaj
  • Na policjanta - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Aż trudno uwierzyć, że matka nie potrafi rozpoznać głosu obcej osoby podszywającej się pod jej córkę, a były urzędnik MON-u pozwala wciągnąć się w akcję oszustów podszywających się pod policjantów. Oszczędności życia - np. 70 tys. zł - potrafią wyrzucić w reklamówce przez okno lub zostawić 30 tys. zł - jak jeden z bohaterów reportażu - w koszu na śmieci, bo tak żądali oszuści. Ci wyłudzają pieniądze nie tylko emerytów, także od młodszych np. od 54-letniej sędzi.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Adama Bogoryja-Zakrzewskiego – „Na policjanta” w najbliższy wtorek 5. grudnia o 18.15 w radiowej Trójce.

Jeśli Państwo spotkali sie z podobnymi przypadkami oszustwa i zechcą o nich opowiedzieć, prosimy o kontakt mailowy: dokument@polskieradio.pl 

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe