Logo Polskiego Radia
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 13.12.2017

„Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego

W Dziemianach Kaszubskich mieszka wyjątkowe rodzeństwo: Marlena, Tomasz, Patryk i Bolesław. Mimo że wszyscy są dorośli, nadal mieszkają z rodzicami. Wszystko za sprawą choroby – rdzeniowego zaniku mięśni SMA.
Bolesław Kleinschmidt pracuje w Ośrodku Kultury w Dziemianach.Bolesław Kleinschmidt pracuje w Ośrodku Kultury w Dziemianach. fot. Antoni Rokicki
Posłuchaj
  • „Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego.mp3
Czytaj także

Rdzeniowy zanik mięśni SMA sprawił, że poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wymagają stałej opieki, także w nocy. Mimo choroby starają się żyć aktywnie: Marlena prowadzi bloga o makijażu, Tomasz założył firmę informatyczną, Bolesław pracuje w ośrodku kultury, a Patryk rozpoczął studia magisterskie w Trójmieście. Ich marzeniem jest zakup windy, która znacznie ułatwiałby im codzienne poruszanie się po dwupiętrowym domu. Koszt takiej inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Caritas prowadzi na ten cel zbiórkę – wystarczy wejść na stronę: http://pomagam.caritas.pl/potrzebna-winda-dla-czworki-rodzenstwa-na-wozkach/. Czy uda im się spełnić to zwykłe, a zarazem wielkie marzenie?

Reportaż powstał w ramach cyklu "Caritas - ludzkie historie", realizowanego przez Caritas Polska i radiową Jedynkę, przy patronacie tygodnika "Niedziela".

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. „Rodzeństwo” w Jedynce w piątek 1 grudnia o godz. 21.30.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe