Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Trójka
Sylwia Mróz 04.03.2015

Ciemne i jasne strony lobbingu w Unii Europejskiej

- Uważam, że lobbing jest potrzebny, bo europosłowie i urzędnicy w Komisji Europejskiej nie mogą się znać na wszystkim - mówi Beata Płomecka.
Na lobbing w instytucjach unijnych można spojrzeć jak na kolejną płaszczyznę, na której realizuje się idea demokracji, ścierania się idei i punktów widzeniaNa lobbing w instytucjach unijnych można spojrzeć jak na kolejną płaszczyznę, na której realizuje się idea demokracji, ścierania się idei i punktów widzeniaSylwia Mróz/ PR

Prof. Urszula Kurczewska wyjaśnia, że na ogół lobby i lobbing są kojarzone bardzo negatywnie. - Choć to działanie zgodne z prawem, obowiązującymi normami i zmierzające do wywierania wpływu na proces stanowienia prawa - mówi specjalistka. Jak dodaje profesor w Polsce od 10 lat obowiązuje ustawa o działalności lobbingowej, dopuszczająca oraz zachęcająca do tego typu aktywności.
W Unii Europejskiej tzw. interesariusze znajdują się w dobrowolnym rejestrze, który jest ogólnie dostępny. Bruksela jest drugim po Waszyngtonie największym skupiskiem rzeczników interesów różnych grup na świecie. W marcu 2011 roku wybuchł skandal lobbistyczny, w który zamieszani byli unijni urzędnicy wysokiego szczebla...
***

Tytuł audycji: Europejski Klub Trójki

Prowadził: Paweł Drozd

Goście: prof. Urszula Kurczewska (autorka badań i ekspertyz na temat lobbingu i grup interesu w Unii Europejskiej), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)

Data emisji: 3.03.2015

Godzina emisji: 21.07

(sm/mp)

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe