Reportaż

„Dla naszych dzieci” - reportaż Ewy Szkurłat (Radio Kraków)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 11:40
Jak poradzić sobie z wychowaniem i utrzymaniem dziecka, kiedy do domowego budżetu wpływa tylko jedna pensja? Bezsilne matki postanowiły się zorganizować i założyły stowarzyszenie "Dla naszych dzieci".
Audio

Przekonują, że alimenty to nie prezenty, a pracodawcy, którzy pomagają ukryć dochody dłużników alimentacyjnych, biorą udział w procederze okradania ich dzieci.
Czas skończyć ze społeczną akceptacją niepłacenia alimentów. Nie płaci ich ponad trzynaście tysięcy Małopolan. To dane Krajowego Rejestru Długów za 2015 rok. W sumie są winni swoim dzieciom czterysta trzydzieści milionów złotych. Na każdy tysiąc Polaków przypada siedmiu dłużników alimentacyjnych. Średnio co roku do krakowskiej izby komorniczej trafia pięć tysięcy nowych spraw, a jest prowadzonych trzydzieści pięć tysięcy postępowań. Udaje się ściągnąć zaległe alimenty od zaledwie dwudziestu procent dłużników.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Ewy Szkurłat (Radio Kraków) zapraszamy do Trójki dziś (poniedziałek, 8 lutego) o godzinie 18.15

Czytaj także

Magazyn Reporterów Bez znieczulenia - „Porzuceni”

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:05
Rośnie liczba pacjentów, którzy przebywają w szpitalach z przyczyn społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kontakt" - reportaż Ewy Szkurłat

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 20:00
Każda miłość może zaniknąć, jeśli się o nią nie zadba. Szczególnie dobrze wiedzą o tym więźniowie i ich rodziny.
rozwiń zwiń