Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 08.02.2016

„Dla naszych dzieci” - reportaż Ewy Szkurłat (Radio Kraków)

Jak poradzić sobie z wychowaniem i utrzymaniem dziecka, kiedy do domowego budżetu wpływa tylko jedna pensja? Bezsilne matki postanowiły się zorganizować i założyły stowarzyszenie "Dla naszych dzieci".
Dla naszych dzieci - reportaż Ewy Szkurłat (Radio Kraków) GlowImages/EastNews
Posłuchaj
  • Dla naszych dzieci - reportaż Ewy Szkurłat.mp3
Czytaj także

Przekonują, że alimenty to nie prezenty, a pracodawcy, którzy pomagają ukryć dochody dłużników alimentacyjnych, biorą udział w procederze okradania ich dzieci.
Czas skończyć ze społeczną akceptacją niepłacenia alimentów. Nie płaci ich ponad trzynaście tysięcy Małopolan. To dane Krajowego Rejestru Długów za 2015 rok. W sumie są winni swoim dzieciom czterysta trzydzieści milionów złotych. Na każdy tysiąc Polaków przypada siedmiu dłużników alimentacyjnych. Średnio co roku do krakowskiej izby komorniczej trafia pięć tysięcy nowych spraw, a jest prowadzonych trzydzieści pięć tysięcy postępowań. Udaje się ściągnąć zaległe alimenty od zaledwie dwudziestu procent dłużników.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Ewy Szkurłat (Radio Kraków) zapraszamy do Trójki dziś (poniedziałek, 8 lutego) o godzinie 18.15

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe