X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Odeszła Alicja Maciejowska

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:04
Alicja Maciejowska była wybitną reportażystką i osobowością radiową. Współtworzyła tzw. polską szkołę reportażu.
Audio

Z Polskim Radiem związała się w latach 50. Z początku pracowała w rozgłośni łódzkiej, koszalińskiej, w Szczecinie, później w Warszawie w radiowej Trójce, a po roku 1989 w Programie I Polskiego Radia. Przez kilka lat była szefową redakcji reportaży w radiowej Jedynce. Zaczynała od reportaży czytanych.  „Azbestoza” i „Pierwszy dzień wolności” – te były pierwsze. W jej dorobku jest wiele reportaży satyrycznych, które tworzyła we współpracy m.in. z Aliną Głowacką i Bronisławem Sałudą. Jest autorką wielu ważnych dokumentów historycznych: o holocauście, historii Polski po 1945 roku oraz - jako pierwsza - o Obławie Augustowskiej 1945. Działała w Komitecie Poszukiwań i razem z Marią Chwalibóg, aktorką, od 1987 roku jeździła po Suwalszczyźnie, żeby zbierać dokumenty na temat tej zbrodni. Była również autorką książek, m.in. „Pisane mikrofonem” i „Obława”. Zdobyła  wiele nagród dziennikarskich w kraju i na świecie ze Złotym Mikrofonem Polskiego Radia na czele.

Będzie nam bardzo brakowało Jej przyjaźni, życzliwości, pełnych mądrości rozmów i poczucia humoru.