Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 01.02.2017

Nagrody SDP dla reportażystek Studia Reportażu i Dokumentu PR

Olga Mickiewicz-Adamowicz, Marta Rebzda i Magda Skawińska nagrodzone przez SDP.
Nagrody SDP dla reportażystek Studia Reportażu i Dokumentu PRLaureaci Nagrody im. Adolfa Bocheńskiego - Olga Mickiewicz-Adamowicz i Marcin Makowski Foto: PAP/Tomasz Gzell
Posłuchaj
  • Prywatna sprawa starszej pani - reportaż Joanny Morawieckiej i Magdy Skawińskiej.mp3
  • Bóg, honor, ojczyzna i ja - reportaż Olgi Mickiewicz
  • POGROM - reportaż Marty Rebzdy
Czytaj także

W kategorii Wolności Słowa została wyróżniona Marta Rebzda ze Studia Reportażu i Dokumentu PR  za reportaż "Pogrom" o pogromie kieleckim.
- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Ono pokazuje, że o pogromie kieleckim można mówić inaczej niż dotychczas i inaczej niż uczono nas w podręcznikach - powiedziała wyróżniona. Podkreśliła, że tego reportażu nie byłoby, gdyby nie trzech "bardzo starszych panów", którzy zdecydowali się powierzyć jej swoje wspomnienia.  
 

Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego dla dziennikarzy do 30. roku trafiła do Olgi Mickiewicz-Adamowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu PR  za reportaż "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja", opowiadający o wojennej historii radiostacji Łódź Podwodna.


Wyróżnienie w kat.  Nagrody im. Stefana Żeromskiego za reportaż o tematyce społecznej wyróżnione zostały Joanna Morawiecka i Magda Skawińska ze Studia Reportażu i Dokumentu PR za  "Prywatną sprawę starszej pani". To poruszająca historia dawania, dzielenia się i pomagania. Kresowianka Zofia Teliga Mertens sprowadziła do Polski wiele rodzin przymusowo wysiedlonych w głąb ZSRR w latach wojennych i podarowała im ponad 40 mieszkań, które kupiła za swoje prywatne pieniądze.

tagi:
Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe