Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 14.09.2018

„Rowerem do Rzymu” – reportaż Antoniego Rokickiego

Kamil Misztal ma za sobą podróż życia – dojechał rowerem z Lublina do Rzymu. Spełnił też inne wielkie marzenie. Zdobył legendarną wśród kolarzy przełęcz Stelvio.
Kamil Misztal tuż przed wyjazdem do Włoch.Kamil Misztal tuż przed wyjazdem do Włoch. fot. Antoni Rokicki

Kamil Misztal z Lublina jako dwulatek wszedł na rozżarzony piec, w skutek czego przez wiele lat zmagał się ze skutkami poparzenia. W wieku osiemnastu lat poddał się amputacji nogi. Jak mówi, po tej operacji jego życie zmieniło się na lepsze. Założył fundację „Krok do marzeń”, zaczął organizować zbiórki na kupno protez dla innych niepełnosprawnych.

W lipcu tego roku wyruszył w podróż rowerową do Rzymu „W protezie na rowerze”, którą zadedykował Krzysztofowi Celejewskiemu. Chciał uzbierać pieniądze na kupno protezy. I choć nie udało się zebrać zbyt wielu pieniędzy, to Kamil udowodnił, że niemożliwe nie istnieje. W niecałe trzy tygodnie dojechał z Lublina do stolicy Włoch, pokonując codziennie kilkadziesiąt kilometrów. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Rowerem do Rzymu” na antenie radiowej Jedynki w piątek 14 września o godz. 23.10

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe