X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Ludzie bazy” – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 18:00
Kochają to co robią...
Śniardwy
ŚniardwyFoto: Shutterstock.com/Milosz_G

Baza ratunkowa w Okartowie nad  jeziorem Śniardwy działa od 40 lat. Założyli ją żeglarze z Kędzierzyna Koźla, którzy swoją przygodę z tym miejscem zaczęli w czasie rodzinnych wypraw żeglarskich  w latach 70-tych. Po tragicznej śmierci harcerzy na Śniardwach  pomyśleli o stworzeniu bazy ratownictwa wodnego. Najpierw rezydowali u sołtysa na podwórku nad jeziorem Tyrkło, potem przenieśli się nad same Śniardwy. Odkryli miejsce, niezwykle ciekawe, bo okazało się, że  Niemcy w czasie drugiej wojny światowej mieli tu bazę dla doświadczeń z bronią. Dużo pracy kosztowało oczyszczenie ternu. Trzeba było pozyskać sprzęt do działań ratowniczych. Jak zdobywano w ciężkich czasach PRL-u  pierwsze statki ratownicze– o tym wszystkim można dowiedzieć się ze starych kronik. O ludziach również. Na zdjęciach młodzi mężczyźni z baczkami, teraz już posiwiali, ale zgodnie mówią, że warto było. Byli świadkami największych wypadków, jakie miały miejsce nad Śniardwami. Całymi rodzinami uczestniczyli w akcjach ratowniczych. Dzisiaj Mazurska Służba Ratownicza w Okartowie stara się trwać, mimo, że ciężko jest zdobywać środki na ratowanie ludzi. Ci nieliczni, którzy traktują to jak misję i wolontariusze trwają nadal na posterunku. Cały rok. Jak się okazuje, w zimie jest więcej akcji ratowniczych niż latem. I dobrze pamiętać, że   to piękne dzieło urodziło się z niezwykłej pasji zwykłych ludzi….
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Ludzie bazy" we wtorek, 13 sierpnia o godz. 21.10 w Jedynce.

Czytaj także

"Moralny dylemat"- reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 16:15
Kto tego nie doświadczył, nie zrozumie...
rozwiń zwiń