X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Zawołani po imieniu” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 13:03
Rodzina państwa Andrzejczyków czekała kilkadziesiąt lat, by bohaterski czyn ich przodków został godnie upamiętniony.
Audio
  • Zawołani po imieniu - reportaż Antoniego Rokickiego
Na zdjęciu Franciszek Andrzejczyk z rodziną.
Na zdjęciu Franciszek Andrzejczyk z rodziną.Foto: AIPN

Instytut Pileckiego realizuje projekt „Zawołani po imieniu”. Upamiętnia Polaków, którzy zostali zamordowani za niesienie pomocy Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Jednym z takich bohaterów był Franciszek Andrzejczyk, który w 1943 roku w Czyżewie został zastrzelony za ukrywanie pod swoim dachem 18 Żydów. Potomkowie Franciszka czekali kilkadziesiąt lat, aby rodzinna historia została należycie uwieczniona. – Nasz dziadek w końcu został zawołany po imieniu… – mówi wzruszona Janina Janczarska, wnuczka Franciszka Andrzejczyka.

W reportażu występują m.in. Janina Janczarska, Andrzej Sobolewski, prof. Magdalena Gawin – inicjatorka projektu „Zawołani po imieniu”, dr Wojciech Kozłowski – dyrektor Instytutu Pileckiego, Agnieszka Dąbek, Roman Drecki.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Zawołani po imieniu” na antenie radiowej Jedynki 14 stycznia (wtorek) ok. godz. 21.10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak