Reportaż

„Trzeba pukać do drzwi” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 14:18
23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Bohaterką reportażu jest dwudziestoczteroletnia kobieta, która od wielu lat zmaga się z depresją, a także stresem pourazowym. 
Audio
  • Trzeba pukać do drzwi - reportaż Antoniego Rokickiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: freephotos/Pixabay

Zaczęła chorować, będąc w gimnazjum, gdzie była przez długi czas prześladowana przez swoich rówieśników. Mając 18 lat, będąc w kryzysowym momencie swojego życia – wbrew woli rodziców – sama zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego. Rozpoczęła tym samym długoletnią psychoterapię. Niedawno zakończyła psychoterapię. Każdy dzień jest dla niej jednak walką. O siebie i swoją przyszłość. Pytana przez swoich bliskich o to, co u niej słychać, kiedyś odpowiadała, że „wszystko jest dobrze”. Dziś nie boi się wprost mówić o swoich uczuciach. – Dobrze, że ludzie pytają, co u nas słychać. Trzeba mieć świadomość, że ktoś tam za drzwiami czeka na nas i puka do naszych drzwi… – mówi bohaterka reportażu.

Autor reportażu dziękuje Fundacji Zobacz... JESTEM za pomoc w znalezieniu bohaterki audycji.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Trzeba pukać do drzwi” na antenie radiowej Jedynki w piątek 21 lutego o godz. 23.10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Misja” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:30
– Rok temu mówiłam, że życie się skończyło, że nigdy się już nie uśmiechnę. A jednak się uśmiechamy. Czasami przez łzy, ale się uśmiechamy – mówi Magdalena Czepirska, która wspomina zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia – pierwsze bez syna Aleksandra.
rozwiń zwiń