Reportaż

Reportaż radiowy na XI Festiwalu 'Dwa Teatry - Sopot 2011'

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 09:00
W dniach 18 – 20 czerwca odbędzie się XI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2011”. W ramach festiwalu będą Państwo mogli posłuchać również reportaży radiowych i spotkać się z jego twórcami. Zapraszamy do Sopotu do Dworku Sierakowskich przy ul. Czyżewskiego 12, w godzinach 10.00 – 15.00, w niedzielę 19 czerwca.

Spotkania poprowadzi – Irena Piłatowska

10.00 - 10.45 – „Jestem niewidzialny” – Michał Słobodzian (Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy)
Opowieść o nastolatku, który w tajemnicy przed rodziną i przyjaciółmi zmaga się z chorobą psychiczną. Kiedy osiąga swój największy sukces, nadchodzi załamanie… 

11.00 – 11.45 – „Hołodomor” – Jan Smyk (Polskie Radio Białystok)
Emerytowana lekarka z Siemiatycz, pani Francesca Michalska, swojego dzieciństwa nie może nie pamiętać, choć może byłoby lepiej zapomnieć... Jako dziesięcioletnia dziewczynka przeżyła w latach trzydziestych Wielki Głód na Ukrainie. Polityka władzy sowieckiej doprowadziła do śmierci głodowej milionów mieszkańców Ukrainy.

12.00 – 12.45 – „Nareszcie razem” - Hanna Bogoryja Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)
To co przydarzyło się rodzinie Artura Moci z Bochni mogłoby być scenariuszem do filmu. Artur stracił pamięć po napadnięciu go na parkingu stacji benzynowej i znalazł się na dworcu we Wrocławiu - 360 km od miejsca zdarzenia. Przez trzy miesiące żył wśród bezdomnych i próbował dowiedzieć się kim jest, korzystając z pomocy policji. W tym czasie rodzina szukała go również z pomocą policji, Fundacji Itaka, jasnowidzów. To przeżycie stało się punktem zwrotnym w dziejach rodziny, przewartościowało wszystko…

13.00 – 13. 45 – „Urok nieśmiertelny” – Irena Piłatowska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)
Józef Czajka od wielu lat kolekcjonuje wizerunki kobiet, ukazujące się w kalendarzach, na znaczkach pocztowych, kartach do gry, znaczkach wpinanych do klap marynarek itp. Jego zbiory są ogromne. Zorganizował kilka wystaw, na których udostępnia je publiczności.

14.00 – 15.00 – Fotokasty Sławomira Ostrowskiego z Polskiego Radia w Olsztynie
Projekcja dwóch najnowszych produkcji przygotowanych wspólnie ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Fotokasty to nowa forma prezentacji reportaży radiowych wraz z wizualizacją zdjęciową.

DWA TEATRY
Spotkania w Dworku Sierakowskich 19. 06. 20011, godz.10.00 – 15.00
ul. Czyżewskiego 12, Sopot

ZAPRASZAMY!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak