Reportaż

"Matka Helena z Białorusi" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 15:37
Niedziela, 2 października, godzina 17.10, Program 1. Helena Dworecka stworzyła na Białorusi rodzinny dom dziecka dla dzieci doświadczonych przez los.
Audio

Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze kilka lat temu Alesia mieszkała w szałasie, który zbudowała własnymi rękoma. Jeszcze trudniej wyobrazić sobie desperację 5-letniego dziecka, które decyduje się uciec z domu i zamieszkać w lesie. Spędza tam zimę. Pewnie niejedną. Na szczęście na swojej drodze spotyka kiedyś panią Helenę Dworecką, która postanawia stworzyć dla niej i innych dzieci, które los doświadczył w podobny sposób, rodzinny dom dziecka. "Dom Miłosierdzia" znajduje się 300 km od naszej wschodniej granicy, na Białorusi. Dziesięcioro mieszkańców domu pani Heleny uczy się na nowo miłości do drugiego człowieka, ale też i do Polski, kraju, z którego pochodzili rodzice pani Heleny.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Alona – życie pomiędzy"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:51
Niedziela, 8 maja, godzina 18.10, Program 1. Historia młodej Ukrainki wychowanej w polskim domu dziecka, która chce pozostać w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Marzycielska poczta" – Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 19:00
Wtorek, 14 czerwca, godzina 18.15, Program 3. "Co można napisać w liście do chorej na białaczkę dziewczynki?” zastanawiają się pierwszoklasiści ze szkoły Montessori w Konstancinie-Jeziornej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morskie opowieści

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 13:00
Zawód rybaka wykonują zazwyczaj osoby, które łowią z zamiłowania. Jednak w wydaniu morskim ta praca nie należy do łatwych i bezpiecznych. O wyrzeczeniach z nią związanych opowiedział dawny rybak i szkutnik - Wincenty Konkel.
rozwiń zwiń