X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Magazyn "Bez Znieczulenia" - "Nierychliwa sprawiedliwość" - Jerzy Zawartka i Marek Czarkowski

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 09:00
Czwartek, 9 maja 2013, Program 1, godz 21.14 Polskie sądownictwo od dawna jest przedmiotem krytyki zarówno prawników, jak i zwykłych obywateli. Jego główne bolączki to przewlekłość postępowań i niezrozumiałe dla zwykłych ludzi procedury. Na tym tle na salach sądowych dochodzi czasem do awantur. Czy tak być powinno?
Audio

Utarło się, że na uzasadnienie wyroków przez sędziów czeka się mesiącami. Ma to negatywny wpływ na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Co prawda ustawowy termin to czternaście dni na sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku, zaś w uzasadnionych przypadkach wydłużany jest on do trzydziestu dni.  Dariusz Baran - przedsiębiorca  - od wielu lat walczy, by sądy przestrzegały ustawowych terminów. Co nie jest łatwe, ponieważ sędziowie niechętnie odnoszą się do krytyki ich postępowania. W skrajnych przypadkach prowadzi to do wybuchu awantur na salach sądowych. Cierpi na tym autorytet wymiaru sprawiedliwości. Rośnie też przekonanie, iż wyroki sądowe mogą być krzywdzące. Co należałoby zrobić, by nastąpiła poprawa? I kto powinien się tym zająć? 

Zobacz więcej na temat: przestępczość sądownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były prokurator skazany. Jerzy Hop trafi za kratki

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 14:22
8 lat więzienia to kara dla byłego prokuratora apelacyjnego z Katowic Jerzego Hopa, oskarżonego o wyłudzenie od firm 1,7 mln zł.
rozwiń zwiń