Logo Polskiego Radia
Patronat honorowy
  • Anna Komorowska

    Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska

  • Henryka Krzywonos

    Pani Henryka Krzywonos

Czwórka
Katarzyna Kucharska 01.03.2012

The Cuts i Das Moon – 21 electro - koncertów

Grupa The Cuts rusza w trasę koncertową po całej Polsce.
The CutsThe Cutsmateriały promocyjne

Na koncertach zespół zaprezentuje nie tylko tak znane utwory, jak "Pokój na jedną noc", "Martwy kwiat" czy "Smutna dziewczyna", ale również zupełnie nowy materiał, który znajdzie się na trzeciej płycie The Cuts.

Ta trasa to składająca się z 21 koncertów prapremiera trzeciej płyty zespołu, która powinna pojawić się w sklepach wiosną. Na koncertach zespół zaprezentuje większość utworów, które będzie można znaleźć na nowym krążku.

W okresie od 19 stycznia do 23 marca The Cuts zagra w Poznaniu, Toruniu, Lublinie, Dy-nowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Krakowie, Tarnowie, Koninie, Kaliszu, Zielonej Górze, Sopocie, Słupsku, Kołobrzegu, Szczecinie, Mysłowicach, Białymstoku, Olsztynie, Warszawie i Łodzi.

Patronem ogólnopolskim trasy jest Polskie Radio – Czwórka.

Na większości koncertów przed The Cuts wystąpi warszawska formacja Das Moon.

---
THE CUTS
The Cuts tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka. Prawdziwe narodziny The Cuts zespół datuje na styczeń 2008 roku, kiedy grupa pod-pisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty "Syreny nad miastem" 3 marca 2009 roku.
The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną pu-blicznością.

Utwór "Pokój na jedną noc" zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 
pt. "Nadaje się! 2009".

1 października 2010 ukazała się druga płyta zespołu, pt. "Czarny Świat". Tę płytę promował singiel "Anastazja", który między innymi znalazł się na, wydanej przez Polskie Radio "Czwórka", pierwszej w Polsce składance na pendrive’ie.

Najbardziej rozpoznawalne piosenki The Cuts to: "Pokój na jedną noc", "Kochać cię chcę", "Smutna dziewczyna" i "Anastazja".

DAS MOON

DAS MOON to krok w stronę nieco innej estetyki - electro industrial popu. To połączenie mocnego, industrialnego brzmienia z zawadiackim, erotycznym electro. Chropowatym bitom i syntezatorom towarzyszą gitara, bas i instrumenty perkusyjne oraz niepokorny głos Daisy Kowalsky, charyzmatycznej wokalistki i autorki tekstów. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo. DAS MOON tworzą: Daisy Kowalsky - wokalistka, autorka tekstów i poetka; DJ Hiro Szyma, didżej i producent mu-zyczny, absolwent warszawskiej ASP; Musiol, producent muzyki elektronicznej i multimediów i prawnik; Paweł Gawlik, basista i producent muzyczny oraz Ciepły, instrumenty perkusyjne, autor muzyki do programów telewizyjnych, kolekcjoner winyli.

W maju 2011 nakładem Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta DAS MOON pt. Elec-trocution, na którą składa się 14 utworów, z czego 11 z tekstami w języku angielskim, 2 - w niemieckim i 1 utwór - w języku polskim.

/

CAŁA TRASA KONCERTOWA ZIMA 2012

02.02 Wrocław-Łykend (+ DAS MOON)
03.02 Ostrów Wlkp – Afera + DAS MOON
04.02 Konin- OSKARD (+ DAS MOON)
05.02 Zielona Góra - 4 Róże dla Lucienne (+ DAS MOON)
10.02 Tarnów-Carpe Diem (+ DAS MOON)
11.02 Kraków-Kazamaty (+ DAS MOON)
16.02 Sopot-Sfinks (+ DAS MOON)
17.02 Słupsk-Motor Rock Pub (+ DAS MOON)
18.02 Kołobrzeg-Latarnia Morska (+ DAS MOON)
23.02 Szczecin-Alter Ego
01.03 Mysłowice - Wiking
02.03 Kalisz-Pod Muzami (+ DAS MOON)
09.03 Białystok-WOAK Spodki (+ DAS MOON)
10.03 Olsztyn-"CEIK" (+ DAS MOON)
22.03 Warszawa-Sen Pszczoły (+ DAS MOON)
23.03 Łódź-Lizard King (+ DAS MOON)
24.03 Jelenia Góra -Orient Express (+ DAS MOON)

/
Fotografia w nagłówku strony - David Garzon