Logo Polskiego Radia
Dwójka
Bartosz Chmielewski 16.05.2016

Akcja Dwójki. Na ratunek chłopakom z Broniszewic

- Mamy czas do końca roku - mówiły w Dwójce siostry z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. Nasz program włączył się w akcję na rzecz podopiecznych tego ośrodka.
Galeria Posłuchaj
  • Aukcja Dwójki. Na ratunek chłopcom z Broniszewic (Wybieram Dwójkę)
Czytaj także

Podczas akcji "Kultura pomaga" wspieramy zbiórkę środków na budowę nowego pawilonu mieszkalnego dla chłopców z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną z Broniszewic.

Jak opowiadały w audycji "Wybieram Dwójkę" siostry Eliza Myk i Tymoteusza Gil, zajmowany przez nich XIX-wieczny pałac jest nie tylko zbyt ciasny dla 56 podopiecznych ośrodka, ale też nie spełnia wymogów bezpieczeństwa straży pożarnej. - Pozwolenie na jego zamieszkiwanie mamy do końca tego roku - wyjaśniały.

Chłopcy znajdujący się pod opieką sióstr żyją w znakomitych relacjach z sąsiadami. - Oni bardzo szybko przełamują bariery, nie ma w nich sztywności i lęku, który na początku pojawia się w ludziach podczas kontaktu z niepełnosprawnymi. Z mieszkańcami wsi znają się po imieniu. Uczestniczą w lokalnych świętach, są zapraszani do domów - zauważały siostry.

Żeby wybudować nowy pawilon mieszkalny potrzeba jeszcze około 4 milionów złotych. Aby pomóc w budowie, wystarczy wysłać SMS (>>>Szczegóły akcji "Kultura pomaga"<<<)

W Dwójce 1 czerwca przeprowadzimy aukcję przedmiotów podarowanych przez artystów w celu wsparcia zbiórki. Kupić będzie można m.in. specjalną płaskorzeźbę, przywiezioną z Indii przez Debashisha Bhattacharię, jednego z gwiazdorów tegorocznego festiwalu "Nowa Tradycja". Przedstawia ona instrumenty tego wirtuoza.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi:  Katarzyna Nowak

Data emisji: 16.05.2016

Godzina emisji: 16.00

bch/fbi