Jak podkreślał na naszej antenie Piotr Trudnowski, Internet w pewien sposób zrewolucjonizował debatę publiczną w Polsce i na świecie. - Sprawił, że uwydatnione zostały najgorsze charakteru, które każdy z nas w sobie ma - ocenił gość PR24. Dodał przy tym, że szczególną rolę w tym kontekście odgrywają tzw. trolle internetowe.
- Troll to osoba, która uprzykrza życie innym użytkownikom Internetu. Działa w taki sposób, by wywoływać jak największe emocje. Z tego względu pisze jak najbardziej kontrowersyjne opinie. Stara się stawiać jak najostrzejsze diagnozy i radykalne treści. Niestety zjawisko trolli, które niegdyś było marginalne i dotyczyło wąskich społeczności, dziś stało się elementem "zawodowstwa" - wyjaśniał Piotr Trudnowski, zauważając jednocześnie, że zjawisko "trollowania", eksponowania radykalnych treści, przeniknęło poza Internet.
- To przeniknęło do ogółu debaty publicznej. Widzimy, że jak polityk chce zaistnieć, musi powiedzieć coś absolutnie skandalizującego, irytującego, obrażając przy tym oponentów - mówił ekspert z Klubu Jagiellońskiego. - Dla trolla to czy zaistnieje w sposób negatywny, czy pozytywny, nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest dla niego to, że istnieje - pointował Piotr Trudnowski.
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu był Łukasz Warzecha.
Polskie Radio 24/zz
--------------------------
Data emisji: 17.07.18
Godzina emisji: 20.35