Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Ewa Dryhusz 17.06.2011

Truskawki z pomarańczami i kardamonem

Duet: pomarańcze i truskawki tworzą połączenie idealne.
Truskawki z pomarańczami i kardamonemfot. suckamc/Flickr

Lista zakupów:

  • białe wino
  • truskawki
  • dżem pomarańczowy
  • kardamon w proszku
  • pomarańcza
  • mięta

Pół szklanki białego wina przyprawiamy szczyptą kardamonu i podgrzewamy. Dodajemy trzy łyżki dżemu z pomarańczy i mandarynek. Mieszamy i gotujemy jeszcze chwilę. Na talerzu rozkładamy plastry pomarańczy. Dokładamy przekrojone na pół truskawki i całość polewamy przygotowanym wcześniej sosem pomarańczowym. Dekorujemy świeżą miętą.

Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka