Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Ewa Dryhusz 21.06.2011

Jedyny taki deser truskawkowy

Deser błyskawiczny, idealny na upalne dni!
Jedyny taki deser truskawkowydamiel/ Flickr

Lista zakupów:

  • 1kg truskawek
  • 300g śmietanki 30%
  • bezy - ilość wg uznania

Truskawki oczyścić. Przekroić wzdłuż na połówki. Przełożyć do miski. Tak przygotowane truskawki oprószyć połamanymi bezami. Ich ilość jest uzależniona od gustu i smaku przygotowującego. Śmietankę ubić na sztywno. Dodać do truskawek i bez. Wszystko dokładnie, delikatnie wymieszać. Schłodzić. Deser smakuje wyśmienicie w upalne dni. Mocno orzeźwia.
Przepis nadesłała Anna Skowron.

Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka