Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Ewa Dryhusz 11.07.2011

Truskawki z miodem i jogurtem

Przepyszny deser - truskawki w niecodziennym towarzystwie smacznego i zdrowego ...miodu!
Truskawki z miodem i jogurtemGlow Images/East News

Lista zakupów:

  • truskawki
  • miód
  • jogurt

W miseczce/szklance układamy na dnie warstwę pokrojonych truskawek i polewamy łyżeczką miodu (najlepiej jasnego, np akacjowego lub lipowego). Wyżej warstwa jogurtu (najlepiej bałkański, ale może być też zwykły naturalny lub grecki). Na wierzch znów warstwa truskawek polana miodem. Warstwy można mnożyć według apetytu, ilość składników zmieniać dowolnie. Efekt końcowy jest nie do opisania. Smacznego!

Przepis nadesłała Kasia z Rokotowa.


Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka