Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Ewa Dryhusz 27.07.2011

Paluszki serowe

Uniwersalne i do barszczyku i na piknik i do piwa.
Paluszki serowefot. nate/Flickr

Lista zakupów:

  • 25 dag margaryna/masło
  • 25 dag sera żółtego
  • 30 dag mąki
  • 3 jajka
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • sól
  • kminek

Utrzeć żółty ser i razem z pozostałymi składnikami wyrobić kruche ciasto (zostawiamy jedno białko do posmarowania paluszków). Rozwałkować niezbyt cienko, pokroić w długie prostokątne paluszki, posmarować białkiem, posypać kminkiem, wstawić na 15 minut do nagrzanego piekarnika - 200 stopni. Gotowe.

Przepis nadesłała pani Jadwiga.Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka