Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Paulina Jakubowska 22.10.2011

Farsz dyniowy do pierogów

Pierogi z dyni świetnie smakują z podsmażonymi na maśle listkami szałwi.
Farsz dyniowy do pierogówfot.pj

Lista zakupów:

farsz
¼ średniej dyni
100 g serka ricotta
parmezan
2 ząbki czosnku

Dynię obieramy i pozbawiamy pestek. Kroimy na kawałki centymetrowej grubości. Czosnek obieramy i kroimy na grube plasterki. Na blasze układamy dynię z plasterkami czosnku, skrapiamy oliwą i pieczemy do miękkości. Studzimy i rozgniatamy widelcem. Mieszamy z ricottą i 3 łyżkami tartego parmezanu. Jeśli farsz jest za rzadki zagęszczamy go tartą bułką.

Takie pierogi najlepiej smakują polane masłem z zeszklonymi na nim liśćmi szałwi.

Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka