Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Paulina Jakubowska 17.11.2011

Pasta siciliana

Czyli makaron z sosem z tuńczyka. Należy pamiętać, że tego rodzaju makaronu nie posypuje się parmezanem.
Pasta sicilianaGlow Images/East News

Lista zakupów:

  • oliwa
  • 1 cebula
  • puszka tuńczyka
  • łyżka nasion kopru włoskiego
  • garść rodzynek
  • Na patelni, na oliwie z oliwek podsmażamy cebulkę z tuńczykiem z puszki. Po chwili dodajemy nasiona kopru włoskiego (mają wspaniały anyżkowy aromat) i pomidory z puszki. Dusimy. Dorzucamy garść rodzynek. Ugotowany makaron wrzucamy do sosu i dusimy jeszcze przez chwilę, tak żeby wchłonął aromat ryby i pomidorów. Należy pamiętać, że tego rodzaju makaronu nie posypuje się parmezanem.Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka