Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Paulina Jakubowska 24.11.2011

Przepis na kolację przy świecach w smaku śródziemnomorskim

Szybki i doskonały przepis na romantyczny wieczór.
Przepis na kolację przy świecach w smaku śródziemnomorskimGlow Images/East News

Lista zakupów:

  • bagietka francuska
  • masło ziołowe (masło, oregano suszone, bazylia suszona, tarty ząbek czosnku, sól do smaku)
  • suszone pomidory
  • ser mozzarella

Pokrój świeżą bagietkę francuską na okrągłe kromeczki, na każdej kromeczce posmaruj masłem ziołowym, następnie na każdej kromeczce połóż po kilka kawałków suszonego pomidora (pokrojone w kostkę lub paski), całość przykryj plasterkiem sera mozzarella, następnie zapiecz w gorącym piekarniku (200 st. C), podawaj gorące z lampką schłodzonego Domaine Saint Hilaire (różowe wino z Langwedocji).

Smacznego

Przepis nadesłał Krzysztof Moczydłowski

Więcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka